Kadın Gözüyle Girişim

v5
8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle bir araya gelip kadının, hayallerini gerçekleştirme sürecinde, girişimci kimliği ile kendini gerçekleştirmiş iki güzel örnekle sizlerle olmak istedik. 15:00’da Teknopark İnci Binası Konferans salonundaki yerimizi alıp konuşmacılarımızın keyifli anlatımlarını dinleyecek ve ardından sorular sorarak kadının girişimcilik macerasını işleyeceğiz. Etkinlik sonunda dileyen arkadaşlarla çay kahve eşliğinde girişimcilik üzerine konuşmacılarımızla sohbet edeceğiz.

GÜL ATAY
1987 yılında Ankara’da başlayan çalışma hayatını, 2007 yılında Nazilli’de sona erdirmiştir. Ancak bu, kamu kurumundaki çalışma hayatına ilişkin bir sonlandırmadır. 2007 yılında, Memoriad Hafıza Şampiyonası’nda, hızlı okuma ve anlama kategorisinde ilk şampiyon olma mutluluğunu yaşamıştır ki, o sırada 45 yaşında olması ilgili çevrelerce şaşkınlıkla karşılanmıştır. Hızlı okuma alanındaki derecesi, kırk beş yaşından sonra ona yeni bir kariyer yolu çizmiştir. Çevreden gelen ısrarlarla, hızlı okuma eğitimleri vermeye başlamış, 2010’lu yıllarda Türkiye’de büyük ilgi toplayan mental aritmetik üzerine eğitimler vererek, ülkemiz çocuklarının zihinsel potansiyellerinde artış yaşamalarına katkıda bulunmuştur. Yirmi yıl kamu çalışanı olarak sürdürdüğü çalışma hayatına, elli yaşında kendi iş yerini açarak özel sektörde girişimci olarak devam etmiştir. Yaşadığı yer olan Nazilli’de bir dönem, kadın girişimciler topluluğu ile birlikte çeşitli çalışmalara katılmıştır.

CANSU UYGUR
Eylül 1986 yılında doğan diyetisyen Cansu Uygur, İstek Bilge Kağan Fen Lisesi’nden 2004 yılında mezun olduktan sonra Beslenme ve Diyetetik eğitimini almak için Amerika’nın Kentucky eyaletindeki Western Kentucky University bünyesine burslu dahil olmuştur. İyi derece ile “Konaklama Yönetimi ve Diyetetik” bölümünden 2009 senesinde mezun olmuştur. Eğitimi esnasında 2008 – 2010 yılları arasında sırasıyla Dr. Ender Saraç yönetimindeki Hay Sağlık ve Güzellik Merkezinde Ayurvedik Beslenme alanında, Anadolu Sağlık Merkezi (John’s Hopkins) Hastanesi’nde Onkoloji Beslenmesi alanında ve Taksim Alman Hastanesi’nde Kurumsal Beslenme alanında stajlar yapmıştır. Mezun olduktan sonra 2011 – 2013 yılları arasında sırasıyla, Rotafarma ve Taksim Alman Hastanesi’nde görev almıştır. Yine bu yıllar içerisinde Sağlık Bakanlığı’nın TRT ile ortak başlatmış olduğu Sağlık Anadolu Projesi’nde görev almıştır. Bu proje kapsamında Türkiye’deki iller gezilerek konferanslar verilmiş ve bölgede yaşayan kesim bilgilendirilmiştir. 2013 yılından bu yana Doğuş Grubu Espace Privé Chenot D-Life Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde diyetisyen olarak detoks, alkali beslenme, klinik beslenme, hazır yemek hizmeti (D-Life Bag) alanlarında görev almaktadır.